UPOZORNĚNÍ

Na všechny fotografie zde uveřejněné se vztahují autorská práva a jsou mým vlasnictvím, pokud není uvedeno jinak, a jsou určené pouze k prohlížení. Jiné použití je možné pouze písemným souhlasem autora. Děkuji.

sobota 28. listopadu 2009

Všichni na Petřín!

Chcete se pobavit, trochu projít, pokecat, shlédnout na noční Prahu a zažít také trochu dobrodružství? Jděte na Petřín! Abyste ovšem zažili všechno výše zmíněné, bude si muset také pořídit řádné vybavení. A to čítá: dítě1, dítě2, kočárek městský (rozhodně nesmí mít nafukovací kolečka), oblečení do cca 10 stupňů nad nulou, svačinu, dále pak kamarádku, její dítě1, dítě2, kočárek městský (zcela totožný), pes malý, pes velký. Dále potřebujete poměrně pěkné počasí - to na ty výhledy.

Nejprve se zastavte u kamarádky na oběd/pokec/svačinu... doplňte dle možností kamarádky, já preferuji oběd, když už, tak už :) Nechte děti pohrát, najíst, lehce unavit. Sbalte všechny děti, kočárky, psy a svačiny a vyrazte. Vraťte se, je potřeba vzít dětem i čepice a bundy, někdy i rukavice. Oblečte děti, vyjděte na ulici. Odlovte děti, aby neskákali pod auta a vydejte se k nejbližší autobusové zastávce (nebo jinému dopravnímu prostředku). Zamávejte autobusu, který vám právě ujel. Pod slibem, za chvíli pojede další, nízkopodlažní, vyčkejte 15 minut na zastávce. Přijede autobus, nastoupíte, máte překvapivě všechny psy i děti. Jeďte na konečnou zastávku, cestou se snažte vysvětlit dětem, že poznatky stran tělesných funkcí, orgánů a pod. je dobré vykládat doma... Nejde? Tak se alespoň snažte tvářit, že tyhle děti, co se vás drží, nejsou vlastně vůbec vaše. Nevšímejte si chechtání. Konečná stanice! Prosíme vystupte!

Máte děti? Psy? Kočárky a svačinu? Gratulujeme, první postupný cíl splněn. Slibte dětem, že půjdete na hřiště... Dojděte k Petřínské rozhledně, vysvětlete dětem, že nahoru s kočárky opravdu nepůjdete. Kupte jim párek v rohlíku a slibte jim, že půjdete na hřiště. Pokud se vám až do této doby podařilo udržet mladší děti (chodící) v kočárku, gratulujeme! Snažte se je přesvědčit, že by v něm měli ještě sedět... nejde to? Nevadí. Vyndejte děti z kočárku, najděte všechny psy a zavolejte děti, odchází se. Jděte dolů, slibte dětem hřiště. Dejte dětem napít. Slibte, že hřiště je už jenom tady pod kopcem. Ještě jim dejte sušenku... nééé, tu druhou, co mají ty druhé děti.

Pozor, odlovte dítě, které se válí v listí, najděte druhé, je někde na půli cesty dolů... na půli té špatné cesty. Najděte děti kamarádky, najděte cestu. Ne, tu druhou cestu, ta určitě vedu na tu asfaltku tady dole. Popojeďte dostatečně daleko, aby už vrácení bylo nervově neproveditelné... a teď se podívejte dolů... schody! Chce se vám vracet do toho kopce? Nechce, co? No, tak vezměte kočár a menší dítě a hurá dolů, vždyť je to jen pár schodů... asi tak 30.

Už jste dole? To je dobře, protože ten nejhorší kopec dolů vás teprve čeká :D Nasměrujte děti... tohle hřiště to není... až to dole. Dojděte na to správné hřiště, dejte si pauzu, pokecejte, oddechněte si. Sbalte všechny potřebné propriety, přesvědčte děti, že už se stmívá a že na hřišti jaksi už skoro není vidět... dojděte asi tak 20 metrů k lanovce... počkejte až pojede nahoru... a dolu. Jděte na autobus. Tak ne, jděte pěšky domů, vždyť je pořád krásně a je to kousek. Vyškrábejte se do kopce, najděte bránu v hradbách... ne tady ne, ještě o kousek výš, u Máchy. Pozdravte Máchu, odlovte v houstnoucí tmě černé psy a děti, vydejte se branou do Kinského zahrady... proč zrovna tady nesvítí lampy? Aha, cesta je v opravě... tudíž na ní není žádný povrch, pouze písek... a kameny... a schody! nahoru v rozpracovaném stavu a s jedním dělníkem. Rozdělte se. Jedna odvede děti nahoru a posadí je na nějaký kus kamene. Druhá hlídá kočárky. Zanechte děti nahoře a vraťte se pro kočár, v písku se výborně tlačí do kopce, vedle cesty podél křoví, ve tmě... táák, jste nahoře. Před sebou už máte jen nádherný výhled na rozsvícenou Prahu... a cestu mokrým pískovým podkladem... hele, tady už je cesta a svítí světla... Dojděte na hlavní... vysvětlete dětem, že autobusy jezdí jenom někdy a dělejte, že ten, co jede kolem, není ten správný. Tak a už jste doma.

Adrenalin - střední. Doba trvání - 4 hodiny procházky, 1,5 hodiny oběd. Spotřeba - asi litr pití, kilo sušenek a čokoláda.

A zážitek - k nezaplacení! Díky Báro!2 komentáře:

Hengy řekl(a)...

:oD miluju tyhle tvoje komentáře!!!! Královsky se bavím a moje fantasie pracuje naplno, DÍKY za ně!

dib řekl(a)...

coool :-)