UPOZORNĚNÍ

Na všechny fotografie zde uveřejněné se vztahují autorská práva a jsou mým vlasnictvím, pokud není uvedeno jinak, a jsou určené pouze k prohlížení. Jiné použití je možné pouze písemným souhlasem autora. Děkuji.

pondělí 23. listopadu 2009

Matteo, aneb kterak získat inteligentní výraz ve tváři fotografovaného...

Stručný návod:
Vezměte dítě 1, dítě 2, psa a foťák a jděte na procházku na blízké pole. Připravte děti, potažmo psa, že se budete fotit, protože je přeci nádherné světlo... tzn. lehce zapadající slunce, narůžovělé světlo, prostě krásně probarvené fotky zajímavou barvou. Držte psa na vodítku, foťák na krku a přesvědčte dítě 2, že opravdu nemusí sbírat každý kamínek, a dítě 1, že je dobré se občas držet alespoň v dohledu. Pakliže jste těch 150 metrů od domu na pole přežili všichni, připravte se duševně na část II.

V této části si názorně vysvětlíme, jak postupovat. Vypusťte psa a jedním okem stále hlídejte, zda nežere něco voňavého (a zakázaného), zda není v dosahu jiný pes a zda se nesnaží zdrhnout, aniž by nastala nějaká situace zmíněná výše. Dejte dítěti 2 vodítko a sledujte, zda ho má stále v ruce (vodítko se ve tmě špatně hledá). Zprovozněte foťák a tvařte se, že je tato akce zcela normální a běžná, něco jako pojídání čokolády. A nyní se snažte přesvědčit dítě 1, že se má dívat přibližně na vás, do foťáku, nebo do vašich očí... no, v podstatě bude stačit, pokud nebude utíkat a bude se dívat přibližně vaším směrem, nebo třeba na zapadající slunce, stačí i prolétající letadlo. Stále nezapomeňte sledovat dítě 2 a psa, vodítko a okolí. Máte vyfoceno asi tak 20 portrétů, z nichž většina je naprosto k nepotřebě. Slibte dítěti čokoládu, nezabralo. Zkuste JimJam... aha, taky nezabralo. Tak zkuste poprosit... no, třeba se vám povedlo ulovit portrét někdy mezi tím. Odlovte dítě 2, zavolejte psa, nebouchejte prosím dítě 1 a 2 foťákem po hlavě, když se k nim skláníte. Najděte vodítko. Zavolejte psa. Odlovte děti. Vyexpedujte je požadovaným směrem. Za-vo-lej-te psa! Děti!

Doba trvání akce 60 minut. Délka cesty 800 metrů. Počet portétních fotografií 30. Počet použitelných = ostrých cca 10, použitelných asi tak 5. Regenerace fotografa je úměrná délce akce.5 komentářů:

Andynka řekl(a)...

Super povídání a super fotečky !! Jsi šikulka !! ;)

Hengy řekl(a)...

DOKONALÝ popis akce :-D!!! A výsledek je super.

Hannahb řekl(a)...

Cha cha cha.. zrovna jsem jukla po dlouhé době na FFF a tady u tebe takováhle perla :-) Fakt mě to pobavilo.. co mi to jen...
Hanka

Barbarkaaa Liduš řekl(a)...

Boží uplně všechno, presně tak to je :o)))

hliska řekl(a)...

takhle jsem se už dlouho nepobavila :-) a fotky parádní