UPOZORNĚNÍ

Na všechny fotografie zde uveřejněné se vztahují autorská práva a jsou mým vlasnictvím, pokud není uvedeno jinak, a jsou určené pouze k prohlížení. Jiné použití je možné pouze písemným souhlasem autora. Děkuji.

pátek 12. února 2010

Narozeniny

Máme to doma nějak špatně zařízené :) tak jsem to zorganizovala podle svého - já jsem uvařila slavnostní oběd, připravila obložené mísy pro pozdější návštěvy, nakoupila pití, dorty a dárky, nakoupila výzdobu a manželovi jsem svěřila umístění výzdoby, luxování a focení s důvěrou, že vše zvládne dobře, když tak skvěle radí a technické problémy jsou pro něj výzva k překonání... nikoliv k zahození dané věci do hloubi garáže. Jak jsem jen mohla být taková... důvěřivá???

Výzdobu zvládli kluci jenom s malou navigací, luxování naštěstí bez navigace a pomoci a focení? Tak to dávám na zvážení níže...

Já svého muže miluji, je moje opravdu druhá půlka, on mě drží nohama na zemi, zatímco moje hlava lítá v oblacích, on je realista a já snílek, on je praktik a já melancholik, on je kliďas a já cholerik, on absolutně neřeší nepořádek doma (a je puntíčkář v práci) a já mám pocit, že nás bordel zadusí, on si čte tak maximálně časopis a já ležím pořád v knížkách, prostě absolutně se doplňujeme a krásně si lezeme na nervy... proč mě tedy nenapadlo, že on prostě ve fotografii umí technické finesy, absolutně chápe konstrukci fotoaparátu, technickou tvorbu fotky a já umím fotit tak, aby ta fotka vypadala k světu, dalo se na ní koukat, on má rád vypovídací hodnotu fotky a já trvám na ostrosti, čistotě a jistém dojmu? :) Nezlobím se, jen nechápavě vrtím hlavou, proč jsem tak trvala na čistých fotkách a nefotila si to sama? proč jsem tak strašně chtěla nést klukům dorty a zpívat, místo abych fotila? proč jsem si to nezorganizovala k lepším fotkám? A vůbec - nejsem trochu divná, když se trápím nad kvalitou fotek a ne nad tím, zda byl dort dobrý, dárky úspěšné a kluci spokojení?

Ne, nejsem divná, jen jsem díky spoustě lidí okolo sebe získala jaksi jiný náhled na kvalitu dokumentárních fotek ;) změny vypadají jako trvalé a nezvratné :)

A tak prosím omluvte sníženou technickou kvalitu fotografií, jedná se již o historické fotografie :D :D :D a autorem je můj muž...

Matyášek sfoukává svíčky

Matyášek rozebírá dort

Kolik je ti let?

Samuel se snaží dort odnést

Samuelek se kochá


Maminka zachraňuje dortmodel: Canon EOS 450D; objektiv: Canon 24-80mm f/2,8 L; blesk externí

2 komentáře:

Hengy řekl(a)...

:-)))) koukám, že s fotografováním je to u vás úplně stejné, jako u nás. Klukům dodatečně VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!

Barbarkaaa Liduš řekl(a)...

Všechno nej nej nééééj ahlavně zdravíčko